Topic-icon Kevser Forum Kuralları

Daha
3 yıl 10 ay önce #2

FORUMA MESAJ GÖNDERMEDEN ÖNCE LÜTFEN DİKKATLİCE OKUYUNUZ.

 • Genel ahlak ve görgü kurallarını içeren her şey, sitemizin ve forumumuzun da kurallarını oluşturmaktadır.
 • Bunun dışında bir müslümana yakışır bir şekilde davranmanızı ve sitemizi bu şekilde kullanmanızı rica etmekteyiz.
 • Site ve forum kurallarımız icap ettiği takdirde yenilenip güncellenecektir.
 • Bu kurallara uymayan/uymayanlar siteden süresiz uzaklaştırılacaktır.

 1. Bu siteye üye olan herkes, bu kuralları okumamış olsa bile kabul etmiş sayılmaktadır. Kuralların okunmaması uyulmayacağı anlamına gelmez.
 2. Burası bilgi paylaşım dini sitesidir. Chat, geyik, muhabbet vb. tarzda forumun işlevi dışında kullanılması doğru değildir.
 3. Web Sitesi Tanıtımları bölümü hariç hiçbir forumda, mesajlarda ve profil alanlarında web sitesi tanıtımı veya reklam yapılamaz.
 4. Sitenin hiçbir bölümünde herhangi bir ürün ya da ürünler hakkında tanıtım ve reklam yapılamaz.
 5. Forumun çöplüğe dönüşmemesi ve açılan konuların güncelliğini yitirmemesi amacı ile bir kullanıcı bir gün içinde en fazla 10 yeni başlık açabilmektedir.
 6. Forumda yeni konu açmadan önce konunun daha önce geçip geçmediğini forum içerisinde arama yaparak inceleyiniz, eğer forumda size göre yeterli bilgi yoksa yeni bir konu başlatınız.
 7. Yazınızın başlığı ile konunun uyumlu olmasına, başlıkta küçük harf kullanmaya özen gösteriniz.
 8. Yazınızda lütfen seviyeli bir ûslup kullanınız.
 9. Bir konuya cevap yazacaksanız, cevabınız o konuyla birebir ilintili ya da yeni bir bakış açısı kazandırıcı olsun. Sadece mesaj yazmış olmak için lütfen mesaj yazmayınız.
 10. Forum mesajınız ilgi görmeyebilir ya da ters bir tepki görebilir, bunu forum içerisinde tartışmaya dönüştürecek üslûplardan kaçınınız. "Niye cevap yazmıyorsunuz?" "Bana yardım eden yok mu?" türü cümlelerden uzak durunuz. O konuda bilgisi olan umarız size yardım edecektir.
 11. Forumda dilimizi kullanırken özen gösterelim ve herkese karşı saygılı kalalım.
 12. Küfür, hakaret, tehdit, sataşma, aşağılama, kişi hak ve özgürlüklerine saygısız içeriğe sahip mesajlar göndermek yasaktır. Yöneticiler tarafından görülen bu tip mesajlar haber verilmeksizin silinecek ve mesajı atanlar uyarılacaktır. Bu tür mesajlara yine aynı şekilde karşılık vermek de suç unsuru olup, kesinlikle yasaktır, bu tür mesajları devamlı yazanlar siteden uzaklaştırılacaktır.
 13. Forum, kategorilere ve alt kategorilere ayrılmıştır. İçeriğine göre, bu kategori ve alt kategorilerden uygun olanına mesajınızı gönderebilirsiniz. Eğer aynı mesaj aynı bölüme birden fazla gönderilir veya aynı mesajın birden fazla kategoriye gönderildiği belirlenirse ilgili mesajdan sadece bir tane kalana kadar diğer mesajlar haber verilmeksizin silinecektir.
 14. Her mesajın içeriğinden, sadece ve sadece yazarı sorumludur. Mesaj içeriklerinden dolayı Kevser.Org sorumlu tutulamaz.
 15. Foruma sırf rütbesi (yıldız) yükselsin diye boş ve anlamsız mesajlar atmak kesinlikle yasaktır. Eğer böyle bir durum yöneticiler tarafından görülürse mesajı atan kişi ya da kişilere özel mesaj vasıtasıyla UYARI yazısı atılacaktır. Eğer UYARI mesajı gelmesine rağmen hala aynı hareketler gerçekleşiyorsa yöneticiler tarafından ortak bir karar alınarak gereken yapılacaktır.
 16. Forum mesajlarında siyasi ve dini konularla ilgili eleştiriler ve tartışmalar kesinlikle yasaktır. Aksi taktirde mesajınız yöneticiler tarafından kapatılacaktır.
 17. Mesaj başlıklarında ( ... --- ### %%%% $$$$ §§§ °°°&&& ******) ve benzeri karakterler kullanılması yasaktır, eğer forumda böyle bir başlık varsa Sorulmadan silinecektir.
 18. Reklam, küfür, hakaret, tehdit, sataşma, aşağılama, kişi hak ve özgürlüklerine saygısız içeriğe sahip imzaların yazılması yasaktır...
KEVSER.ORG YÖNETİMİ

Konu kilitlendi.